Korzyści

  1. Wypełnienie obowiązku nałożonego na dewelopera przez ustawę z dnia 16.09.2011r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub jednorodzinnego (Dz.U. Nr 232, poz. 1377).
  2. Zwiększenie wiarygodności Posiadacza (dewelopera) rachunku w oczach klientów (nabywców) zainteresowanych kupnem lokalu/domu w ramach realizowanych przez dewelopera inwestycji mieszkaniowych.

Dla kogo?

Posiadaczem mieszkaniowego rachunku powierniczego, może być deweloper- przedsiębiorca, który w ramach prowadzonej działalności gospodarczej na podstawie umowy deweloperskiej zobowiązuje się do ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i przeniesienia własności tego lokalu na nabywcę prawa, albo do przeniesienia na nabywcę własności nieruchomości zabudowanej domem jednorodzinnym lub użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej i własności domu jednorodzinnego na niej posadowionego stanowiącego odrębną własność.

Rodzaje Mieszkaniowych Rachunków Powierniczych

  1. Otwarty Mieszkaniowy Rachunek Powierniczy,
  2. Zamknięty Mieszkaniowy Rachunek Powierniczy.

Na Mieszkaniowym Rachunku Powierniczym mogą być gromadzone wyłącznie środki pieniężne nabywców, związane z konkretnym przedsięwzięciem deweloperskim. Bank umożliwia Deweloperowi uzyskanie informacji o wpłatach i wypłatach poszczególnych nabywców.